"La revedere, Sălătrucu!" - este formula prin care se despart de cei dragi localnicii care pleacă să muncească ogoare străine. Cu câtva timp în urmă vă informam despre interesul locuitorilor din
Primarul Evlampie Alecu ne-a informat zilele trecute că această investiţie absolut necesară pentru localnici, în sumă de circa 9.000.000 lei, prin care comuna va fi dotată cu o reţea de alimentare
Ministrul Lucrărilor Publice, Dezvoltării şi Administraţiei, Ion Ştefan, a semnat joi ordinul privind alocarea sumelor aferente finanţării Programului de construcţii de locuinţe sociale şi de
În aceste zile din prima jumătate a lunii lui Florar s-au finalizat câteva din lucrările de investiţii programate, ne-a informat primarul Gabriel Popa. Reabilitarea clădirii Dispensarului Uman
Conducerea S.C. AQUATERM S.A. apelează la înţelegerea abonaţilor la sistemul de alimentare cu apă să nu mai ude grădinile, deoarece s-a ajuns în situaţia în care lichidul vital nu mai ajunge în
Aşa cum vă anunţam la momentul potrivit, luni, la sediul Instituţiei Prefectului Argeş, în prezenţa premierului Ludovic Orban, s-a semnat contractul pentru Secţiunea a 5-a a tronsonului de
Ion Ştefan, ministrul Lucrărilor Publice, Dezvoltării şi Administraţiei, a semnat, în data 13 mai, 24 contracte de finanţare prin Programul Operaţional Regional (POR) 2014-2020, destinate
După cum se ştie, edilii comunei dau mare atenţie stării reţelei locale de drumuri. Profitând de starea bună a vremii, încă de luna trecută au demarat lucrările de modernizare a străzii Mihai
Autorităţile publice locale au mai multe lucrări de investiţii care au obţinut finanţare şi se află în derulare. Acestea n-au putut continua normal spre finalizare datorită lipsei banilor pentru
Urmare a neatribuirii unei păşuni prin procedura care a avut loc la sfârşitul lunii aprilie, Municipiul Curtea de Argeş intenţionează să închirieze următoarea păşune: