Ei sunt câştigătorii "Trofeului Viitorilor Campioni"!

Aşa cum v-am informat în ediţia anterioară a cotidianului nostru, ieri dimineaţă s-au desfăşurat finalele din cadrul ultimei competiţii de tenis de câmp organizată în acest an în Oraşul Regal

"Trofeul viitorilor campioni" îşi desemnează astăzi câştigătorii!

Ultima competiţie găzduită în acest an de către baza sportivă de la Tenis Club Curtea de Argeş - "Trofeul viitorilor campioni" - a debutat în forţă vinerea trecută, de la ora 13.00. De atunci am

Astăzi se dă startul competiţiei "Trofeul viitorilor campioni"

Începând cu ora 13.00, baza sportivă de pe strada Barajului din Curtea de Argeş va găzdui ultima competiţie programată pentru acest an. Turneul "Trofeul viitorilor campioni" se va disputa în

Sezonul competiţiilor de tenis se încheie cu "Trofeul viitorilor campioni"

Vineri, 20 noiembrie, începând cu ora 13.00, baza sportivă de pe strada Barajului din Curtea de Argeş va găzdui ultima competiţie programată anul acesta. Turneul "Trofeul viitorilor campioni" se va

Viitorul şi FC Argeş au făcut un meci spectaculos, încheiat la egalitate!

Viitorul şi FC Argeş au remizat, scor 2-2, în primul meci al zilei din Liga 1. După ce au fost conduşi încă din minutul 30, dobrogenii au reuşit să egaleze în prelungirile partidei. Oaspeţii au

România U21 - Danemarca U21 se va disputa la Ploieşti

Tricolorii U21 au ocazia de a sărbători o nouă calificare la Campionatul European pe acelaşi stadion pe care au obţinut biletele pentru EURO 2019. Partida România U21 - Danemarca U21 se va disputa

Silviu Lung jr. se retrage din circuitul naţionalei

Portarul în vârstă de 31 de ani a decis să se retragă din circuitul primei reprezentative printr-un mesaj emoţionant adresat suporterilor tricolori, colegilor de echipă şi staff-urilor tehnice cu

România a urcat 3 poziţii în clasamentul FIFA

Ca urmare a rezultatelor obţinute la începutul lunii septembrie în primele două jocuri din Liga Naţiunilor, naţionala României a avansat în ierarhia mondială. Tricolorii se află în clasamentul

Mutu a anunţat lotul pentru partidele cu Ucraina şi Malta

Pe 9 octombrie, tricolorii U21 vor întâlni Ucraina, în deplasare, iar pe 13 octombrie vor evolua la Giurgiu, cu Malta, în preliminariile EURO 2021. Partidele vor fi transmise la Prima TV - jocul de

Trofeul ARGEŞ EXPRES şi-a desemnat câştigătorii!

După 5 zile de întreceri spectaculoase, turneul care a fost găzduit de Tenis Club Curtea de Argeş în perioada 2-6 octombrie 2020 pe cele 4 terenuri cu zgură situate pe str. Barajului (vizavi de