Şedinţa ordinară de consiliu local din luna iulie se va desfăşura sub preşedinţia lui Constantin Ştefănescu (ALDE) astăzi, începând de la ora 14.00. Va fi o reuniune oarecum atipică, deoarece vor
n Primarul Barbu a fost transferat la Spitalul "Victor Babeş", din Bucureşti. n Viceprimarul Cristian Enescu este în izolare la domiciliu până în 6 august.
Declaraţia şefului administraţiei publice locale din cea mai nordică localitate de pe Valea Argeşului dovedeşte profunda sa nemulţumire faţă de modul tradiţional în care comunitatea locală este
Primarul Constantin Panţurescu a convocat şedinţa ordinară a legislativului pentru joi, 30 iulie, începând cu ora 11.00. Aceasta se va desfăşura în condiţiile cunoscute deja, stabilite prin starea
"Cu ajutorul lui Dumnezeu, în ciuda condiţiilor grele în care trăim în prezent - şi fac referire directă la pandemia de coronavirus resuscitată, dar şi la cele de natură meteorologică, la care s-au
"Începând din data de 23 iulie, de la orele prânzului, accesul la internetul fără fir este funcţional, fiind asigurat gratuit în comuna noastră. Am fost printre primele administraţii publice locale
Continuăm astăzi prezentarea sumelor alocate pentru localităţile din zona noastră care au avut de suferit în urma inundaţiilor din acest an. Astfel, la Albeştii de Argeş vor ajunge 1.484.000
Informăm utilizatorii din Municipiul Curtea de Argeş că, datorită unor lucrări de întreţinere şi mentenanţă la reţeaua de apă, în data de 29.07.2020, în intervalul orar 08.00-15.30, va fi oprită
Internarea primarului Nicolae Barbu în data de 23 iulie la Spitalul de Pneumoftiziologie "Sf. Andrei", după ce fusese confirmat ca infectat cu COVID-19, a avut consecinţe care aproape că au
În şedinţa ordinară a legislativului din data de 30 iunie, consilierul municipal Georgescu s-a interesat despre situaţia zonelor din oraş în care locuitorii nu au posibilitatea să se branşeze la