Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
vineri 26 iunie 2026 22:05

Liberalul Doru Georgescu cere ca alimentarea cu gaze să fie la dispoziţia tuturor locuitorilor municipiului

În şedinţa ordinară a legislativului din data de 30 iunie, consilierul municipal Georgescu s-a interesat despre situaţia zonelor din oraş în care locuitorii nu au posibilitatea să se branşeze la reţeaua de alimentare cu gaze naturale. "Există un program guvernamental finanţat cu sume considerabile pentru asigurarea alimentării cu gaze a localităţilor din România. Din câte ştiu eu, la Curtea de Argeş mai sunt încă străzi fără posibilitate de branşare a locuinţelor până la ultima casă. Vă rog să ne spuneţi, dle primar, dacă UAT-ul a făcut demersurile necesare pentru rezolvarea acestei probleme". Răspunsul a venit foarte prompt: "Noi am aplicat de fiecare dată pe axe de finanţare, nu pe vorbe. Vă asigur că dacă se va ivi posibilitatea reală de a rezolva problema astfel, vom aplica. Tocmai de aceea, după cum ştiţi, am avut mare grijă să avem la dispoziţie sumele necesare pentru implementarea proiectelor, inclusiv a celor europene!".

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It