Echipa de handbal fete din cadrul Şcolii Gimnaziale "Mircea cel Bătrân" s-a clasat pe locul I la etapa municipală a O.N.S.Ş. Performerele au fost pregătite de către prof. Marius Chirvasiu şi Vlad
Federaţia Română de Tenis a organizat şi în acest an "Gala Tenisului Românesc", prilej de celebrare a celor mai buni jucători de tenis din România, a celor care au impresionat şi au arătat lumii că
Aceasta a fost concluzia pragmatică desprinsă după victoria selecţionatei noastre contra Spaniei, obţinută marţi, la Nancy. După înfrângerea catastrofală din meciul cu Olanda, nu se admitea alt
După cum v-am informat deja în ediţia precedentă, duminică s-a disputat în Sala de sport de la Colegiul Naţional "Vlaicu Vodă" finala la faza locală a Olimpiadei Gimnaziilor la fotbal. Meciul jucat
S-ar zice că pe fetele din selecţionata noastră le cam luase capul după ce au câştigat Grupa D şi se vedeau deja campioane continentale, deşi la această competiţie am reuşit în istorie doar un bronz
În urma tragerii la sorţi care a avut loc joia trecută, la Nyon, s-au stabilit grupele de calificare pentru următoarele generaţii U17 şi U19. Naţionala pregătită de Adrian Văsâi, formată din jucători
Miercurea trecută, la Piteşti a avut loc startul unui nou proiect iniţiat de Şcoala Federală de Antrenori împreună cu Federaţia Română de Fotbal. Proiectul, derulat la nivel naţional, şi care se
După ce cu două etape în urmă, Sportul Snagov, una dintre favoritele la promovarea în primul eşalon fotbalistic a ţării, trecea pe un teren imposibil de joc de FC Argeş, la limită, scor 1-0, sâmbătă