Fotbaliştii de la FC Argeş au terminat sâmbăta trecută prima parte a perioadei de pregătire. Echipa alb-violetă s-a antrenat timp de două săptămâni pe plan local, la Piteşti, iar de luni a plecat
Marele bal mondial al handbalului masculin a prilejuit spectacole de excepţie în sălile din Danemarca şi Germania. După meciuri aprig disputate în care spectacolul sportiv s-a situat la cote
Sârbul a reuşit duminică un joc de excepţie, în care nu i-a lăsat spaniolului nici măcar speranţa că ar avea vreo şansă la câştigarea trofeului. Cei doi se întâlneau pentru a opta oară într-o
Simona Halep a fost detronată din postura de lider al tenisului mondial feminin după eliminarea sa din optimi în faţa Serenei Williams. Primul loc al clasamentului fusese ocupat de constănţeancă
Campioana României a suferit sâmbătă cea mai drastică înfrângere, a şaptea, în faţa deţinătoarei trofeului. Deplasarea la Gyor fără Cristina Neagu şi Amanda Kurtovic, ambele accidentate, a dovedit
Începând din sezonul viitor, Piteştiul ar mai putea avea încă o echipă de fotbal. Oficialii clubului alb-violet iau în calcul posibilitatea de a înfiinţa echipa a doua pentru a putea pune bazele
Deţinătoarea trofeului a fost învinsă sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 23-18 (13-9) de formaţia croată Podravka Vegeta Koprivnica. Revanşa pentru înfrângerea de acasă din urmă cu o săptămână
Primul Grand Slam al acestui an s-a jucat la temperaturi caniculare, care au contribuit decisiv la selecţia valorilor. În careul de aşi al turneului feminin, România n-a mai avut reprezentantă
Simona Halep a intrat pe teren pentru meciul cu Serena Williams ca o învinsă. Sau cel puţin aşa a dat impresia la finalul celor 20 minute în care a fost pur şi simplu spulberată de masiva ei
FC Argeş a început de câteva zile pregătirea pentru returul campionatului. Săptămâna trecută, la primul antrenament al alb-violeţilor, a fost prezent şi mijlocaşul Eduard Florescu, care a fost