După cum v-am informat în ediţia anterioară a cotidianului nostru, organizatorii competiţiei care se dispută în aceste zile în Oraşul Regal, în frunte cu preşedintele TC Curtea de Argeş
Aşa cum s-au angajat organizatorii, în frunte cu preşedintele TC Curtea de Argeş, prof. Gheorghe Borţan şi cu reputatul arbitru piteştean Iordache Giban, vineri, 8 martie, la ora 13.00, a
Campioanele noastre au încheiat foarte prost jocurile din Grupa Principală II a Ligii Campionilor. Vineri după-amiază, în Sala Polivalentă din Bucureşti au întâlnit echipa antrenată de Herbert
Echipa de fotbal-băieţi care a reprezentat Şcoala Gimnazială "Mircea cel Bătrân" în cadrul etapei locale a Olimpiadei Sportului Şcolar pentru clasele I-IV, a obţinut locul I, succes ce a
Vineri, 8 martie, va debuta la moderna bază sportivă de pe strada Barajului din Curtea de Argeş competiţia aflată la a treia ediţie, rezervată copiilor (fete şi băieţi). De la preşedintele
Cele două înfrângeri înregistrate de FC Argeş în partidele cu Metaloglobus Bucureşti şi Chindia Târgovişte au nemulţumit foarte mult suporterii echipei, dar şi conducerea clubului alb-violet. Şefii
Marţi s-a reluat Cupa Satelor, pe terenul de la Bradu disputându-se meciurile fazei cu numărul 3. Rezultatele înregistrate în Seria 1, din care au făcut parte echipele de la Bârla, Călineşti şi cea
S-a născut la 7 martie 1939, la Bucureşti. A fost iubit şi respectat, tot atât pe cât a fost de urât şi de contestat. După 19 ani de fotbal, începuţi la Dinamo Bucureşti (1960) şi încheiaţi la
Primăria Municipiului Bucureşti a anunţat, prin intermediul unui comunicat de presă, că din sezonul următor CSM Bucureşti va avea 8 noi jucătoare. Tot acolo a fost detaliată şi situaţia Cristinei
Campioana Europei din 2016, CSM Bucureşti, trece prin momente destul de grele. Înfrângerea de la Ljubljana, 22-23 cu Krim, din penultimul meci din Grupa Principală 2 a venit ca o lovitură de