Zilele acestea, Dumitru Dragomir, fostul preşedinte al Ligii Profesioniste de Fotbal şi vicepreşedinte al Federaţiei Române de Fotbal, actual preşedinte al clubului din prima ligă FC Voluntari, a
Monica Niculescu a reuşit să-şi depăşească neputinţele din acest an şi să treacă în turul trei al turneului din Qatar. Dar mai mult n-a putut! Miercuri seara a pierdut în cel mai pur stil Halep în
Administratorul bazei sportive de pe strada Barajului, preşedintele Tenis Club Curtea de Argeş, prof. Gheorghe Borţan, ne-a confirmat ieri că în aceste zile se definitivează programul
Monica Niculescu a făcut altă victimă de calibru în Qatar: după ce a învins-o pe Sabine Liscki în primul tur, marţi seara a eliminat-o şi pe Jelena Jankovic, calificându-se în optimi. Sârboaica a
Monica Niculescu (nr. 37 WTA) a câştigat meciul împotriva sportivei germane Sabine Lisicki (nr. 31 WTA), scor 6-2, 6-2, în primul tur al turneului de la Doha (Qatar), dotat cu premii totale în
Echipa antrenată de Claudiu Voinea şi-a mai adăugat în palmares un succes încurajator în perspectiva semifinalelor din aprilie, de la Ploieşti, în care va reprezenta judeţul. În 21 februarie, Handbal
Duminica trecută, în Sala de sport de la "Vlaicu", şase echipe de băieţi s-au luptat pentru titlul la etapa judeţeană a Campionatul de fotbal pentru liceeni. În competiţie au fost liceele "Ferdinad
Sâmbătă, FC Argeş 1953 s-a calificat în semifinalele Cupei României - faza judeţeană, după ce a învins cu scorul de 2-1 (0-0) formaţia din Liga a V-a, Atletic Bradu II. Deşi la gazde au evoluat şi
Performele actualei ediţii a principalei competiţii din handbalul internaţional feminin sunt, fără îndoială, România şi Ungaria. În plan european sunt singurele ţări care trimit în sferturi câte două
Fotbalistele de la Forestier sunt cele mai bune din judeţ! Au demonstrat asta la etapa judeţeană a Campionatului de Fotbal Fete ce s-a desfăşurat sâmbătă în oraşul nostru. La competiţie au participat