Written by Mihai Cristian BOBI. Foto: Basarabi Curtea de Argeş on .
La un asemenea scor de maidan, sunt puţine de spus... Degeaba au încercat gazdele să aducă îmbunătăţiri gazonului de pe Municipal, care a fost tratat acum două săptămâni, atunci când şi-au şi amânat
Simona Halep, câştigătoarea ultimelor două ediţii ale competiţiei patronate de Ion Ţiriac, şi-a dezamăgit fanii când a declarat că nu are cine ştie ce aşteptări de la această participare. Duminică
La numai 7 ani de la înfiinţare, ambiţioasa echipă din Transilvania a scris o glorioasă pagină de istorie sportivă: s-a calificat în premieră între primele patru formaţii din voleiul european şi nu
Jucătoarea de tenis Irina Fetecău (CS Dinamo) şi-a trecut în cont un nou succes important în ITF Pro Tour. Sportiva în vârstă de 22 ani, cap de serie nr. 3, s-a impus în finala de simplu a turneului
Sâmbătă, echipa olteană a jucat în Norvegia meciul tur din finala ediţiei actuale a competiţiei secunde din handbalul european şi, de ce nu, chiar mondial. Elevele lui Bogdan Burcea au dat replica
Campioana noastră a dat lovitura în Sala Polivalentă din Bucureşti, unde s-a jucat în weekend Final Four-ul 2018 a Ligii Campionilor. Outsider-ul Alba Blaj a reuşit să răstoarne calculele hârtiei şi
Written by Mihai Cristian BOBI. Foto: Basarabi Curtea de Argeş on .
Proiectul lui Octavian Tiriachiu de a oferi pasionaţilor de fotbal din Curtea de Argeş o echipă în campionatul judeţean a pornit cu mult entuziasm, iar anul trecut, datorită unor prestaţii bune, s-a
Derbiul etapei a 32-a a Ligii a II-a s-a jucat marţi seara, în nocturnă, de la 19.30, pe stadionul "Nicolae Dobrin". Aproximativ 7.000 de suporteri ai alb-violeţilor au luat cu asalt tribunele, dar
Duminică s-au încheiat la Cluj partidele din cadrul meciului cu reprezentativa Elveţiei, care avea drept miză calificarea în prima grupă valorică a tenisului feminin. Prima noastră rachetă, Simona
Cine nu a văzut meciul de la Piteşti dintre FC Argeş şi Metaloglobus Bucureşti şi vede scorul final de 3-0 ar putea crede că a fost o formalitate pentru trupa lui Săndoi. După galopul de sănătate din