S-au calificat la etapa judeţeană!
Sâmbăta trecută, Colegiul Naţional "Vlaicu Vodă" a găzduit faza locală a Campionatului şcolar de handbal masculin, la care au participat Liceele "Constantin Dobrescu", "Ferdinand I", Auto şi C.N.V.V. Rezultatele meciurilor au fost următoarele: C.N.V.V. - Auto 9-4; "Ferdinand I" - "Constantin Dobrescu" 10-5; "Ferdinand I" - Auto 12-4; C.N.V.V. - "Constantin Dobrescu" 26-6; "Constantin Dobrescu" - Auto 6-4 şi C.N.V.V. - "Ferdinand I" 23-8. Astfel, echipa Colegiului Naţional "Vlaicu Vodă", antrenată de prof. Constantin Vancea, s-a calificat la faza judeţeană, care se va desfăşura în data de 23 ianuarie tot la Curtea de Argeş.
