Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
vineri 19 aprilie 2024 04:07

Avem jucătoare de tenis populare!

Reprezentanţii Asociaţiei de Tenis Feminin (WTA) au început să publice, pe site-ul oficial al forului, clasamentul celor mai populare 50 jucătoare de tenis din lume în acest an. Prima parte a fost dedicată locurilor 50-41, top în care se regăsesc şi două românce. Este vorba despre Monica Niculescu, care s-a clasat pe locul 50, datorită finalei de la Notthingham, în timp ce Andreea Mitu se află pe poziţia a 47-a, datorită evoluţiei de la Roland Garros, acolo unde a ajuns în optimile de finală ale competiţiei, dar şi după cea de la Wimbledon, chiar dacă a fost eliminată chiar din primul tur, la prima ei participare pe tabloul principal. "Este de două ori mai populară decât poziţia din clasamentul WTA", se arată pe site-ul WTA. Mitu ocupă în acest moment locul 94 mondial. Aceste date converg către concluzia că pe celelalte locuri care au mai rămas de prezentat, 41-1, şi care vor fi publicate zilele viitoare, se vor regăsi şi alte trei jucătoare de-ale noastre: Alexandra Dulgheru, Irina Begu şi, normal, Simona Halep.

Economiseşte timp şi bani abonându-te la  la orice poștaș sau oficiu poștal din județ ori din țară!

Abonamentul pe o lună costă 10 lei, pe trei luni 28 de lei, pe șase luni 54 de lei, iar pe un an 100 de lei.