Viitorul şi FC Argeş au făcut un meci spectaculos, încheiat la egalitate!

Viitorul şi FC Argeş au remizat, scor 2-2, în primul meci al zilei din Liga 1. După ce au fost conduşi încă din minutul 30, dobrogenii au reuşit să egaleze în prelungirile partidei. Oaspeţii au fost cei care au deschis scorul în minutul 30, printr-un penalty transformat de Malele. Atacantul elveţian al piteştenilor a fost şi cel care a dus scorul la 2-0, în minutul 57, cu un gol uimitor. Avantajul de două goluri al elevilor lui Ionuţ Moşneanu nu a durat mult, Gaztanaga reducând din diferenţă în minutul 61. Finalul a fost unul încins în partida de la Ovidiu, Gabriel Matei fiind eliminat după ce a provocat penalty-ul din care Andrei Ciobanu a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj. Constănţenii au evitat înfrângerea pe final, cu golul lui Ciobanu, din al doilea minut de prelungiri. FC Argeş a ratat şansa de a sări peste Dinamo în clasament şi rămâne pe locul 15, penultimul în Liga 1. Viitorul se apropie la un punct de locurile de play-off.