Amical la Curtea de Argeş: CS Mioveni - CS Afumaţi 2-2 (1-1)

Elevii lui Marius Stoica au remizat sâmbătă, 2-2, în al cincilea amical al acestei ierni. Adversar a fost locul secund din Seria a II-a a Ligii a III-a, CS Afumaţi, meciul disputându-se pe stadionul din Curtea de Argeş. La partidă a asistat şi edilul-şef din Curtea de Argeş, ing. Constantin Panţurescu, bun prieten cu Marius Stoica, fost echipier al Electronistului din localitate, echipă cu bune rezultate în anii '80-'90 în al treilea eşalon fotbalistic al ţării. Işfan a deschis scorul pentru echipa din Mioveni în primele secvenţe ale jocului, înscriind din careu, însă adversarii au egalat în minutul 17, cu un şut imparabil, de la 20 de metri lateral stânga, direct în vinclul porţii lui Croitoru. După pauză, CS Afumaţi a înscris şi golul doi în minutul 60, pentru ca CS Mioveni să egaleze pe finalul partidei, dintr-un penalti transformat de Massaro. În primele patru partide de pregătire, CS Mioveni a înregistrat următoarele rezultate: 14-1 cu Abatorul Slobozia; 4-0 cu SC Popeşti Leordeni; 1-2 cu Turris Tr. Măgurele şi 4-2 cu CS U Craiova II. Pentru echipa argeşeană mai urmează alte două jocuri de pregătire, miercuri şi sâmbătă, la Mioveni, cu Vediţa Coloneşti şi CSM Slatina.

Caseta tehnică

CS Mioveni (repriza 1): Croitoru (30' Sima) - Ghiţă, Hreniuc, Burnea, Alexe - Raul Costin, Anghelina - Işfan, Hergheligiu, Coşereanu - Măzărache.
CS Mioveni (repriza 2): Sima (60' Preda) - Albăstroiu (75' Tirică), Hreniuc (75' Gherghe), Burnea (75' Zamfirescu), Edi Stoica - M. Şerban, Traşcu, Rădescu, Massaro, C. Şerban (75' Cioargă) - Balint (75' Călin). Antrenor: Marius Stoica.