Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 12:37

Veşti noi despre Autostrada Piteşti-Sibiu

Prezent la o conferinţă de presă, directorul general al Companiei Naţionale de Administrarea a Infrastructurii Rutiere, Ştefan Ioniţă, a anunţat că zilele trecute s-au încărcat în sistem alte 2 miliarde lei pentru trei sectoare din Autostrada Transilvania. "Noi în continuare milităm să promovăm obiectivul principal Piteşti-Sibiu şi un obiectiv prioritar naţional Ploieşti-Braşov. (...) La sfârşitul săptămânii vom primi ofertele pentru Sibiu-Piteşti, secţiunile I şi V şi vom merge în acelaşi ritm, astfel ca, până la sfârşitul anului, toate proiectele mari să fie lansate în sistemul de achiziţie."

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It