Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 12:37

Pelerinajul în Oraşul Unirii s-a încheiat

În perioada 20-23 octombrie a fost efectuat un pelerinaj la Arhiepiscopia Alba Iulia, ocazie cu care credincioşii din Oraşul Unirii s-au putut închina la moaştele Sf. Muceniţe Filofteia. Însă, la începtul acestei săptămâni, clopotele Mănăstirii Curtea de Argeş au anunţat revenirea raclei la Curtea de Argeş. Părintele Arhiepiscop Calinic a participat la slujbele oficiate în această perioadă, iar după aşezarea sfintelor moaşte în Paraclisul Mănăstirii Argeşului, a fost rostită rugăciunea de mulţumire.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It