Deszăpezire la Corbeni

Zăpada a căzut din belșug și peste comuna Corbeni în acest sfârșit de săptămână, însă administrația publică locală a reușit să gestioneze eficient procesul de curățare a drumurilor. Primăria a desfășurat activități pentru asigurarea condițiilor optime de circulație pe drumurile din localitate, demarând chiar din toiul nopții operațiunea.


„Vă asigurăm că, în continuare, vom face toate demersurile pentru a avea drumurile cât mai practicabile. De asemenea, vom da dovadă de solicitudine la sesizările transmise către instituția noastră!”, a transmis primarul Nicolae Dinică. Cetățenii s-au arătat mulțumiți de acest lucru pe rețelele de socializare și l-au felicitat pe edilul-șef pentru implicare.
