Primarii PNL din Argeş, în vizită la Parlamentul European

Prefectul județului nostru, Radu Perianu, a declarat recent că absorbția fondurilor europene este, de ani buni, o soluție pentru dezvoltarea României. „Am fost, zilele trecute, la Bruxelles, alături de o delegație compusă din 22 de primari argeșeni. Este important ca autoritățile locale să fie într-o permanentă conexiune cu cele centrale și europene. Vlad Nistor, eurodeputat român, membru al Comisiei pentru Afaceri Externe a Parlamentului European, le-a vorbit edililor despre importanța aderării la Schengen și le-a schițat imaginea politicii europene în contextul conflictului armat din Ucraina. Sper să fie o vizită de bun augur, cu o documentare temeinică, ce se va vedea mai târziu în îmbunătățirea condițiilor de viață din comunele argeșene”, a spus Perianu.
