Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
vineri 26 iunie 2026 18:05

Constantin Olteanu îşi va păstra postul de viceprimar la Sălătrucu

Aceasta este asigurarea dată de către primarul Nicolae Langer, cel care a obţinut pe baza rezultatelor din activitate cel de-al cincilea mandat consecutiv la alegerile din 27 septembrie. "Am avut o colaborare foarte bună cu viceprimarul Constantin Olteanu din anul 2008 şi până în prezent. Având în vedere configuraţia legislativului oferită de voturile cetăţenilor, în care noi, cei de la PSD, avem 6 consilieri locali, şi i-am numit pe Constantin Olteanu, Gheorghe Dinescu, Ion Iancu, Vasilica Rădulescu, Mugurel Grancea şi Viorel Popa - PNL 2 şi PMP, PRO România şi USR-PLUS - câte 1, logica normalităţii merge pe continuitate. Cum avem asigurată din start majoritatea simplă necesară, cred că la noi nu vor fi probleme cu realegerea viceprimarului Olteanu!", a declarat primarul Langer. La o analiză sumară, în precedentul mandat PSD a avut tot 6 consilieri locali, PNL 2, ALDE, PRU şi UNPR - câte 1. Locul celor de la ALDE, PRU şi UNPR a fost luat de reprezentanţii de la PMP, PRO România şi USR-PLUS, numărul formaţiunilor politice prezente în acest for păstrându-se constant - 5.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It