Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
vineri 26 iunie 2026 18:08

Niculaie Dragnea a votat pentru continuarea dezvoltării la Băiculeşti şi a avut câştig de cauză!

Primarul în funcţie a avut ca sprijin în mandatul pe cale să se încheie pe viceprimarul Vasile Neculcea şi alţi 6 consilieri locali. Totalul acestora a fost de 15 şi s-a completat cu 4 reprezentanţi de la PNL, 3 de la ALDE şi 1 de la UNPR. În lupta pentru conducerea administraţiei publice locale s-au înscris 6 candidaţi: Niculaie Dragnea (PSD), Costel Voica (PNL), Constantin Dănuţ Stana (USR-PLUS), Valeriu Bădescu (PMP), Constantin Botan (PRO România) şi Simona Niculescu (independent). Verdictul l-au dat la vot cetăţenii care s-au prezentat duminică la urne din totalul de 5.011, înscrişi pe listele electorale. "Am votat pentru continuarea proiectului de administrare eficientă a comunei, care are ca prioritate dezvoltarea. Dovadă sunt proiectele încheiate şi cele aflate în derulare la ora actuală. Avem o echipă de candidaţi serioşi, bine pregătiţi şi aceasta oferă consătenilor garanţia că prin noile proiecte pe care le vom implementa, vom asigura creşterea standardului de viaţă civilizată pentru comunitatea locală. Aceasta cu atât mai mult cu cât sperăm la o bună colaborare în cadrul legislativului, ca şi între acesta şi executivul local în viitorul mandat", a declarat după ce a votat Niculaie Dragnea.

Locuitorii comunei Băiculeşti care s-au prezentat la urne au acordat încredere echipei sale. Astfel, pe primele trei locuri în cursa pentru postul de primar s-au clasat în ordine Niculaie Dragnea, Costel Voica şi Constantin Botan. În legislativ vor avea reprezentanţi în viitorul mandat PSD (7 consilieri locali), PNL (6) şi PRO România (2).

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It