Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
vineri 26 iunie 2026 18:06

Primarul Langer a câştigat al cincilea mandat la Sălătrucu!

Şef al administraţiei publice locale din cea mai nordică localitate de pe Valea Topologului încă din anul 2004, Nicolae Langer a câştigat fără emoţii alegerile locale de duminica trecută. Încrederea de care bucură din partea localnicilor a fost dovedită de cele 650 de voturi ce i s-au acordat în lupta sa cu liberalul Gheorghe Toma, care a adunat doar 250. Şi la Sălătrucu, diferenţa dintre câştigător şi învins a fost mai mare decât numărul de voturi adunat de către perdant, ceea ce ne scuteşte de orice comentarii. Mai mult, primarul în funcţie a tras după el lista de candidaţi la legislativ, căci voturile care au permis obţinerea a 6 locuri de consilieri locali i-au fost acordate dumnealui, dacă este să ne luăm strict după modul în care aceştia s-au mişcat în campania electorală. Restul locurilor vor fi ocupate de 2 reprezentanţi ai PNL şi de câte unul de la PRO România, USR-PLUS şi PMP. "Eu sunt mulţumit de rezultat, deoarece avem acelaşi număr de consilieri locali ca şi în mandatul pe cale să se încheie şi consider că vom lucra la fel de bine şi în perioada următoare pentru binele comunităţii. Am propus un program realizabil, care a fost adoptat prin votul oamenilor şi acum avem datoria de a-l duce la îndeplinire!", a declarat primarul reales Nicolae Langer.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It