Gheorghe Stoican (Arefu): "Am votat pentru a creşte gradul de civilizaţie şi bunăstarea din comunitatea noastră!"

Primarul PSD din nordul Argeşului este unul dintre edilii-şefi cu mare vechime în administraţia publică locală. Localnicii sunt mulţumiţi de modul în care şi-a făcut datoria, astfel că era dat ca favorit al alegerilor din acest an contra liberalului Marius Niţescu. În mandatul 2016-2020, Gheorghe Stoican a avut majoritatea în legislativ, fiind sprijinit de viceprimarul Nicuşor Dobrin şi de alţi 6 colegi, alături de care s-au regăsit 2 reprezentanţi de la PNL şi câte unul de la PMP şi PAM. Pentru cele 11 locuri de consilieri locali pesediştii s-au confruntat cu reprezentanţii de la PMP, PRO România şi USR-PLUS. Pe listele electorale permanente, la Arefu erau înscrişi 1.961 cetăţeni cu drept de vot, care şi-au exprimat opţiunile în secţiile de la Căminul Cultural din Arefu şi de la Şcoala Gimnazială din Căpăţâneni. "Am votat pentru stabilitatea unei administraţii publice locale eficiente, puse în slujba cetăţeanului. Am votat, de asemenea, pentru a creşte gradul de civilizaţie şi bunătatea în comunitatea noastră prin finalizarea proiectelor aflate în lucru la ora actuală şi prin promovarea altora noi. Avem realizări notabile în ultimii ani, însă nu putem să ne îmbătăm cu apă rece: mai avem mult de muncă pentru a ajunge unde ne-am propus! Din păcate, ritmul dezvoltării a fost încetinit de lipsa finanţărilor. Dacă aveam banii necesari, puteam spera îndreptăţit la mai mult şi la mai bine. Deocamdată încă ne luptăm cu neajunsurile şi, de cele mai multe ori ne cam târâm zilele de azi pe mâine... Dar asta nu înseamnă că ne vom resemna şi vom renunţa la luptă!", a declarat foarte realist Gheorghe Stoican. Acesta a câştigat detaşat un nou mandat de şef al executivului local pentru perioada 2020-2024. Vom reveni cu amănunte!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
