Bogdan Alexandru Dabija: "Le mulţumesc atât celor care m-au votat, cât şi celor care m-au trădat!..."

Declaraţia proaspătului lider al filialei locale a Partidului Neamul Românesc, care a ratat intrarea în Consiliul Local Curtea de Argeş, a continuat astfel: "Campania electorală şi rezultatul acestor alegeri s-au constituit pentru mine într-o dură lecţie de viaţă. Am crezut că oamenii cu care am vorbit sunt tot atât de cinstiţi cum am fost convins că am fost eu cu ei. M-am înşelat pentru că m-am încrezut în unii care nu meritau. Ca militar de carieră, eu nu pot să accept trădarea, dar cum sunt în retragere, am dovedit că ea face parte din viaţa multor cetăţeni ce nu pot să se lipsească de ea... Oricum, acum am tras învăţămintele necesare şi ţin să precizez că nu port ranchiună cuiva. Dar, cu siguranţă, voi face şi eu nişte reevaluări personale. Viaţa merge înainte şi-i mulţumesc lui Dumnezeu că am ieşit sănătos şi din lupta asta!".
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
