Nicolae Langer (PSD): "Mergem mai departe pe drumul dezvoltării!"

Primarul din Sălătrucu, cotat drept favorit la obţinerea mandatului cu nr. 5 la conducerea comunei, consideră că nu mai este cale de întoarcere la ceea ce a fost. În mandatul 2016-2020, Nicolae Langer a avut în sprijin echipa PSD alcătuită din viceprimarul Constantin Olteanu şi alţi 5 colegi, cărora li s-au adăugat consilierii locali de la PNL (3), ALDE (1), PRU (1) şi UNPR (1). "Am votat astăzi cu inima deschisă strict pentru permanentizarea unei administraţii publice locale corecte, care şi-a dovedit eficienţa în ultimii ani. Sunt conştient de faptul că n-am reuşit să mulţumim pe toată lumea, deoarece resursele financiare de care dispunem sunt destul de limitate. Dar am depus eforturi considerabile pentru a cheltui chibzuit fiecare bănuţ public. Iar rezultatele sunt vizibile, deoarece nu suferă comparaţie realitatea de acum cu cea din anul 2004. Consider că suntem pe drumul cel bun şi că avem obligaţia de a nu-l părăsi, slujindu-i cu aceeaşi credinţă pe oamenii care ne-au acordat încrederea votului", a declarat Nicolae Langer.
În competiţia electorală pentru postul de primar dumnealui s-a confruntat cu reprezentantul PNL, Gheorghe Toma. Pentru cele 11 locuri din legislativul local au luptat candidaţi de la cele două formaţiuni politice amintite, cărtora li s-au adăugat cei de la USR-PLUS, PRO România şi PMP, iar verdictul final l-au dat cetăţenii, din totalul de 1.750, care s-au prezentat la urnele instalate în Căminul Cultural din Sălătrucu, repectiv la Şcoala Văleni.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
