Doru Florin Panţeru (PSD): "Am votat pentru a asigura dezvoltarea durabilă a comunei Ciofrângeni în viitorul mandat!"

Aceasta a fost declaraţia primarului care candidează pentru al şaselea mandat consecutiv, bazat pe rezultatele administraţiei conduse, care au scos comuna de pe Topolog la lumină printr-o muncă încordată şi deseori destul de dificilă. Ambiţia lui Doru Florin Panţeru este ca împreună cu viceprimarul Gheorghe Manga să obţină din prima majoritatea în legislativul local, pentru a da stabilitatea guvernării locale pe care a instituit-o şi garanţia continuării implementării proiectelor de dezvoltare a infrastructurii. Lupta sa pentru păstrarea mandatului nu este una foarte complicată, deoarece îl are de înfruntat doar pe reprezentantul PNL, Daniel Ghiţă. La Consiliul Local Ciofrângeni vor candida, pe lângă reprezentanţii celor două partide, şi cei de la PRO România, dar şi independentul Victor Matei. Decizia urmau s-o dea cei 1.942 cetăţeni cu drept de vot înscrişi, ce erau aşteptaţi la urnele montate în secţiile de la Ciofrângeni, Burluşi şi Lacuri.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
