Gheorghe Minculete (PNL): "Am votat cu dorinţa de a aduce civilizaţia la Cepari!"

Ec. Minculete a candidat la postul de primar, după experienţa în administraţia publică locală pe care a câştigat-o în mandatul de consilier. Tip cerebral, echilibrat, consecvent, bun organizator, şi-a propus ca împreună cu liberalii din echipa sa de sprijin să revigoreze viaţa comunităţii în care trăieşte. "Am votat cu credinţa că putem aduce civilizaţia la Cepari printr-o organizare judicioasă şi îndeplinirea sarcinilor de serviciu ca la carte. Actuala administraţie publică locală şi-a dovedit incapacitatea de gospodărire a comunei. Noi, dacă vom fi susţinuţi de către consăteni, vom face tot ceea ce ne permite legea pentru a ne îndeplini programul de dezvoltare propus, fructificând toate oportunităţile de finanţare pe proiecte, inclusiv cele europene. Suntem convinşi că se poate administra chiar şi sărăcia, dacă există inteligenţa necesară. Şi o vom dovedi, dacă ni se va oferi prilejul!", a spus Gheorghe Minculete.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
