Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
vineri 26 iunie 2026 19:28

Claudia-Iuliana Oprescu (PRO România): "Obiectivul nostru este să aducem normalitatea în administraţia publică locală din Şuici!"

Tânăra candidată la postul de primar şi-a fixat împreună cu echipa pe care o coordonează câteva obiective ambiţioase, menite să redea locuitorilor speranţa că o schimbare în bine a vieţii tuturor este posibilă. "Am votat astăzi pentru schimbarea administraţiei publice locale încremenită parcă într-o stare de automulţumire care a creat frustrări în rândul oamenilor de rând. Avem o echipă de oameni tineri, serioşi, ambiţioşi, cu putere de muncă, decisă să mişte lucrurile din loc în direcţia cea bună. Obiectivul nostru este să aducem normalitatea civilizaţiei în administraţia publică locală din Şuici! Dacă vom beneficia de încrederea oamenilor, ne vom legitima ca partid şi vom face tot ce ne stă în putinţă ca să nu-i dezamăgim. Vrem să intrăm foarte decişi pe făgaşul normalităţii şi civilizaţiei, avându-i alături de noi pe consăteni ca parteneri. Asta deoarece modul în care sunt gospodărite resursele comunei ne interesează pe toţi. Iar pentru a reuşi avem nevoie de transparenţa actului administrativ aşa cum stabilesc prevederile legilor în vigoare. Avem destule lecţii dureroase ce ne-au provocat frustrări până în prezent, din care trebuie să tragem neapărat învăţămintele necesare. Asta dacă nu vrem să suferim în continuare. Iar noi, cei de la PRO România, nu suntem masochişti şi nici pe departe proşti, aşa cum ne-au catalogat unii sau alţii în campania electorală. Am oferit oamenilor o alternativă la actuala administraţie, şi dacă oamenii vor miza pe noi, nu-i vom dezamăgi. Aşa să ne ajute Dumnezeu pe toţi!", a spus emoţionată Claudia-Iuliana Oprescu.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It