Ion Doru Smădu (PNL): "Am votat pentru un Domneşti european, condus de un domnişan adevărat!"

Scurtă şi la obiect, în deplină concordanţă cu sloganul folosit în campania electorală, a fost declaraţia candidatului liberal la postul de primar. "Noi venim cu o alternativă viabilă la actuala administraţie publică locală. Obiectivele propuse alegătorilor sunt realiste, realizabile. Ele au fost generate de lipsurile constatate şi au fost gândite astfel încât priorităţile agendei noastre să vină în întâmpinarea celor ale cetăţeanului. Ne vom lupta în mandatul care vine pentru creşterea siguranţei vieţii fiecărui domnişan şi pentru a-i pune la dispoziţie atributele civilizaţiei adevărate, a căror îndeplinire o aşteaptă de ani de zile. Pentru a reuşi, ne-am propus un real parteneriat cu cetăţenii în slujba cărora ne aflăm. Şi nu vom abdica de la acest concept! Vom promova totala transparenţă în ceea ce priveşte cheltuirea banului public şi vom pune această instituţie cu toate serviciile din subordine la dispoziţia comunităţii care o plăteşte. Suntem cu toţii oameni serioşi, ştim ceea ce avem de făcut şi vom face întocmai şi la timp ceea ce trebuie, în deplin respect al legilor în vigoare, chiar dacă unele măsuri nu le vor pica deloc bine unora sau altora. Ne-am prezentat încrezători la judecata dreaptă a domnişanilor şi ne vom supune deciziei votului!", a declarat viceprimarul Ion Doru Smădu, care - prin voinţa consătenilor - şi-a propus să ocupe biroul primarului comunei în viitorul mandat.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
