Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
vineri 26 iunie 2026 20:43

Dabija: "Dacă voi mai fi ales, îmi voi respecta toate angajamentele asumate în campania electorală!"

Acesta a fost promisiunea formulată de către Bogdan Alexandru Dabija la finalul ultimei şedinţe ordinare de legislativ. După cum se ştie, liderul Partidului Neamul Românesc a renunţat la candidatura pentru postul de primar, declarând public că o va sprijini pe aceea a ocupantului actual al postului, Constantin Panţurescu. Dabija va concura cu colegii săi pentru posturile de consilieri locali. "Sunt bucuros că închei sănătos acest mandat, în care am participat şi eu în ultimii patru ani, cu un singur vot, este adevărat, la eforturile de dezvoltare a oraşului. Personal sunt deranjat de unele lucruri, cum ar fi starea deplorabilă a Gării Regale, a Pieţei Centrale, dar şi a centrului vechi al oraşului, unde clădiri de patrimoniu prezintă o imagine care nu face cinste unui Oraş Regal, din cauza proprietarilor care nu le întreţin aşa cum s-ar cuveni. Apoi, faptul că nu s-a reuşit să avem canalizare pe strada Victoriei după acest mandat este o neîmplinire personală pentru mine. De asemenea, pentru viitorul mandat, propun înfiinţarea Poliţiei Locale, cu scopul asigurării vieţii şi avutului concitadinilor, dar şi a sănătăţii comunităţii, în perioade cum este aceasta a pandemiei de coronavirus!", a spus în plenul şedinţei Bogdan Alexandru Dabija.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It