Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
vineri 26 iunie 2026 20:42

Doru Georgescu a lansat un nou apel pentru normalitate şi civilizaţie

Consilierul local liberal a ţinut să transmită, la rându-i, un mesaj de final de mandat în şedinţa legislativului municipal desfăşurată în data de 27 august. Doru Georgescu a considerat că în cei 4 ani, numărul realizărilor în plan administrativ putea fi mai mare, dar n-a uitat să aprecieze faptul că s-au dat unele semne de încadrare pe drumul normalităţii. În acest sens, cum urma să se dea startul la campania electorală pentru alegerile locale din 27 septembrie, a recomandat competitorilor: "Trebuie ca fiecare dintre noi să dăm dovadă de spirit de fair-play, căci ar fi ruşinos să ne atacăm adversarii politici cu vorbe grele, pe care apoi să le citim în presă. Ne propunem să fim aleşii urbei, dar nu ştiu în ce măsură concitadinii mai apreciază scandalurile. Cred că dumnealor aşteaptă programele noastre şi după ele ne vor judeca. Avem cu toţii mari pretenţii în viitor şi trebuie să nu dezamăgim oamenii care cred în noi. Să fim în primul rând oameni civilizaţi şi apoi politicieni! În ceea ce mă priveşte, eu le urez succes tuturor celor angrenaţi în campania electorală!".

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It