Muzeul Municipal va funcţiona cu 10 posturi

Organigrama şi statul de funcţii al instituţiei au fost aprobate în şedinţa Consiliului Local Curtea de Argeş din data de 30 iulie. Discuţiile au fost destul de aprinse, chiar tensionate pe alocuri, însă nu neapărat pe posturi, ci pe grafica prezentată care nu specifica foarte clar subordonările. În final, solicitarea adresată de instituţie a fost votată, cu precizarea că acum se poate completa şi postul vacant, de arheolog, ca urmare a altei decizii de consiliu. În consecinţă, funcţionarea Muzeului Municipal va fi asigurată prin 10 posturi, după cum urmează: Ştefan Dumitrache - manager; Gabriel Moisescu - conservator; arheolog, care urmează să fie angajat; Marius Achim - muzeograf; Rodica Vişan - supraveghetor; Lucian Emil Piele - gestionar custode; Ion Bârsan - muncitor calificat; Steliana Herişanu - conservator; Teodora Ioana Duţă Schmiedigen - desenator artistic; Ecaterina Cosmete - documentarist.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
