Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
vineri 26 iunie 2026 20:43

Om bogat, om sărac în administraţia municipală - Constantin Porceanu, "un om bun la toate", îşi pregăteşte retragerea la pensie

"Dom' Titi" - cum îi zic mulţi dintre cunoscuţi referentului superior de la Investiţii - este un alergător de cursă lungă pe terenul administraţiei municipale, în ciuda unei perioade scurte în care a avut altă ocupaţie. Foarte disciplinat, şi-a depus declaraţiile de avere şi de interese încă din data de 5 iunie anul curent, cu 10 zile înainte de expirarea termenului legal. La categoria "Terenuri", dumnealui a declarat mai multe suprafeţe, care au intrat în posesia familiei Porceanu ca urmare a unor succesiuni. Primele trei au fost moştenite de soţia Tatiana în anul 1998: alte categorii - 3.000 mp + 3.400 mp; intravilan de 350 mp. Acestora şi s-a adăugat suprafaţa de teren agricol pe care Titi Porceanu a moştenit-o în anul 2015. Familia are o casă de locuit în suprafaţă de 121 mp, moştenită de soţie în anul 1998 (3/4). De remarcat că dumnealor nu au datorii declarate, dar nici sume date cu împrumut cuiva şi nici n-au tezaurizat bunuri. Veniturile realizate de Constantin Porceanu în anul 2019 s-au constituit din salariile de funcţionar public, care au însumat 45.641 lei, la care s-a adăugat pensia soţiei, 17.412 lei. Dumneaei a mai obţinut din prestări servicii de consultanţă la PFA suplimentarea venitului cu 29.500 lei. Declaraţia de interese nr. 170/5.06.2020 pe care a depus-o Constantin Porceanu este virgină...

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It