Lucrările la reţeaua de apă de la Muşăteşti sunt realizate peste 95%!

Informaţia ne-a fost oferită de către primarul Constantin Oancea. După cum se ştie, în comuna pe care o conduce, înfiinţarea sistemului de alimentare cu apă a gospodăriilor localnicilor este una dintre cele mai mari investiţii în infrastructură din această perioadă. "La modul în care s-a lucrat, avem tot dreptul să sperăm că vom încheia investiţia în cursul acestui an", a declarat şeful administraţiei publice locale, cu o mulţumire sufletească evidentă, generată probabil şi de faptul că recentul control al Curţii de Conturi s-a soldat fără probleme deosebite, doar cu ceva recomandări de măsuri pentru remedierea unor mici deficienţe constatate. Chestionat în privinţa alegerilor locale, a spus că, în mare parte, formaţiunea sa, PSD, a păstrat echipa, mizând pe experienţa verificată a componenţilor, mai ales că lupta electorală se anunţă a fi destul de dură anul acesta. Constantin Oancea nu s-a arătat alarmat de perspectivă, pentru că a mai trecut prin aşa ceva. "Considerăm că noi ne-am făcut datoria şi ne vom prezenta cu inimile deschise la judecata oamenilor ce vor decide viitorul comunei!", a concluzionat primarul Oancea.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
