Ritm susţinut la lucrările de investiţii de la Pietroşani

Primarul Eugeniu Pătru s-a externat din Spitalul de la Mioveni în prima decadă a lunii august şi a revenit imediat la post. "N-avem timp de pierdut, căci mai avem destul de lucru pentru a ne îndeplini obiectivele stabilite pentru acest an. Suntem pe cale să încheiem branşările gospodăriilor localnicilor la reţeaua de alimentare cu apă. Acum lucrăm la ultimele racordări în satele Bădeşti şi Pietroşani şi continuăm în ritm susţinut cu cele de la reţeaua de canalizare. De asemenea, avem în plan pentru această perioadă asfaltarea a patru segmente rutiere, după cum urmează: străzile Florilor, în lungime de 0,215 km şi Aleea Frunzei (0,110 km) - ambele din satul Bădeşti, Stadionului (0,140 km), din satul Găneşti şi Moara Veche (0,490 km), din Retevoieşti. Când vom încheia aceste modernizări de drumuri, programul asfaltărilor din acest an va fi îndeplinit 100%", a declarat primarul Eugeniu Pătru.
Din aceeaşi sursă am mai aflat că dumnealui a depus dosarele candidaţilor din echipa PSD pentru alegerile locale din 27 septembrie: "Prioritatea noastră sunt lucrările de investiţii din comună, dar nu neglijăm nici lupta politică. Vom merge în faţa electoratului cu conştiinţa liniştită a celor ce şi-au făcut datoria faţă de oamenii care ne vor judeca prin voturile lor dacă am făcut sau nu bine în ultimii 4 ani. Suntem conştienţi că n-aveam cum mulţumi pe toată lumea, dar noi argumentăm la promisiunile contracandidaţilor cu ceea ce am făcut deja. Şi, având convingerea că am făcut bine, în mare parte am mers pe ideea continuităţii, aşa că am păstrat echipa din administraţie cu dl. viceprimar Nicolae Samoilă, cu care am colaborat eficient. De altfel, la primărie avem un aparat format în cursul ultimilor 30 de ani, în care toţi angajaţii au dobândit un grad de profesionalism de necontestat şi sunt legaţi prin prietenie şi respect reciproc, ca într-o mare familie...".
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
