Ion Petre Păunescu: "Nu mai vreau habarnişti în Consiliul Local Curtea de Argeş!"

Candidatul PRO ROMÂNIA la postul de primar al Primului Oraş Regal din ţara noastră spune că s-a săturat să vadă în legislativul municipal oameni care contrariază prin necunoştinţa afişată şi dau cu bâta-n baltă de cele mai multe ori când îşi exprimă public o poziţie în plenul şedinţelor. "Faptul că majoritatea colegilor consilieri locali nu citesc dosarele de şedinţă şi votează în necunoştinţă de cauză ori la indicaţia şefilor politici este deja demonstrat. Pentru mine este scandalos ca un ales local să nu-şi cunoască drepturile şi obligaţiile nici măcar după ce a epuizat cei patru ani ai mandatului!... Tocmai de aceea am cerut public liderilor formaţiunilor politice angrenate în alegerile locale din acest an să-şi selecteze cât mai bine candidaţii, pentru a nu ne mai confrunta cu astfel de situaţii jenante pentru toţi, dar nici cu cei care fiind sub ameninţarea incompatibilităţii nu pot vota bugetul anual sau alte proiecte de hotărâre benefice pentru comunitate!" Ion Petre Păunescu a stârnit ilaritate în plenul şedinţei ordinare de legislativ municipal, atunci când l-a ameninţat în glumă, dar destul de neortodox, pe unul dintre colegii de la alt partid: "Dacă te mai prind că te prezinţi în sală fără să citeşti măcar dosarul de şedinţă, te bat de-o să te scapi în pantaloni, nu altceva!..."
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
