Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
vineri 26 iunie 2026 22:02

Consilierul municipal Doru Georgescu: "Şefii noştri sunt cetăţenii oraşului!"

Alesul local liberal, care a fost ales şi consilier judeţean în trecut, a fost singurul care a ridicat obiecţiuni atunci când s-a pus în dezbatere spre aprobare procesul verbal al şedinţei ordinare de legislativ de la finalul lunii iunie. "Constat că documentul respectiv are unele lipsuri. În şedinţa precedentă am formulat nişte întrebări ce n-au fost evidenţiate şi la care încă aştept răspuns. Asta deoarece erau solicitări din partea unor cetăţeni, ce nu pot fi ignorate, mai ales când aşteaptă răspuns de 6-7 luni de zile. Aici nu se pune problema să ne răspundeţi nouă, ci oamenilor care au probleme!". Preşedintele de şedinţă Ion Şerban a încercat să ocolească subiectul, determinându-l pe antevorbitor să-i dea o replică aspră: "Este total nepotrivit să ignorăm astfel de cereri, pentru că şefii noştri sunt cetăţenii oraşului!". Cu siguranţă, mesajul era îndreptat spre potenţialii alegători, în faţa cărora cei aflaţi în exercitarea mandatelor urmează să se prezinte în curând pentru a face parte din viitoarea legislatură... La vot, Doru Georgescu a fost singurul care s-a abţinut, în timp ce restul colegilor au fost pentru aprobarea documentului.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It