Primarul Evlampie Alecu s-a externat

n La Brăduleţ nu mai sunt persoane în izolare!
Şeful administraţiei publice locale a fost externat din Spitalul de Pneumoftiziologie "Sf. Andrei" de la Valea Iaşului. Din seara zilei de 29 iulie se află la domiciliul din satul Galeşu, unde se reface după zilele de spitalizare în care a fost tratat pentru coronavirus. Dumnealui are câteva zile de concediu medical, după care se va întoarce la post. "În perioada în care am fost internat, m-au ajutat atât îngrijirile medicale primite, cât şi organismul propriu pentru a lupta cu păcătoasa asta de boală. Şi spun asta deoarece am fost unul dintre puţinii pacienţi care n-au avut nevoie de aparatul de oxigen... Acum mă simt bine, şi spun asta deoarece sunt un pic slăbit, dar sper ca în curând să fiu în deplinătatea forţelor pentru a relua munca. Am avut în aceste zile marea bucurie de a afla că în comuna noastră nu mai avem nici măcar o persoană în izolare pentru COVID-19. Şi sper ca pe viitor să reuşim să ne protejăm cu toţii, pentru a ne scuti de suferinţe!", a declarat primarul Evlampie Alecu.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
