Două Diplome de Recunoştinţă pentru familiile Buzoescu şi Solomon

Tradiţia conferirii unor astfel de distincţii pentru familii cu vechime în convieţuire de peste 50 de ani s-a păstrat şi în ultima şedinţă a legislativului municipal. Aleşii locali au votat în unanimitate proiectul de hotărâre prin care s-au conferit cele două diplome. Este vorba despre familia Maria şi Vasile Buzoescu, de pe strada Rm. Vâlcea, respectiv despre Floarea şi Nicolae Solomon. Primul cuplu, care urma să fie premiat de către consilierul local Emelian Oreviceanu, n-a fost reprezentat în sala de şedinţe, astfel că va primi acasă de la acesta diploma şi buchetul de flori aferent, deoarece le este vecin. Cea de-a doua familie a fost premiată de către liberalul Doru Georgescu. Premianţii pot depune cereri la Direcţia de Asistenţă Socială condusă de către Mariana Moise pentru a fi premiaţi cu câte 200 lei de familie, conform unei hotărâri de consiliu adoptate cu ani în urmă, dar care a rămas în vigoare. Noi le urăm cu sinceritate să aibă parte de sănătate şi bucurii într-o "Casă de Piatră"!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
