"Protejaţi-vă de COVID prin întreţinerea unei curăţenii exemplare!"

Acesta este apelul lansat de către Viorel Cîrstea, responsabilul zonal al operatorului exclusiv de salubritate FINANCIAR URBAN. Activitatea angajaţilor din subordine a fost mult îngreunată în perioada în care s-au impus restricţiile generate de starea de urgenţă şi de cea de alertă pentru lupta împotriva pandemiei de coronavirus. "Grija noastră cea mare a fost să acţionăm rapid prin colectarea operativă a deşeurilor menajere şi de altă natură, astfel încât să nu ajungem să ne confruntăm cu focare de infecţie la care canicula specifică verii îşi aduce o contribuţie destul de semnificativă. De aceea am insistat către cetăţeni să colecteze selectiv deşeurile, pentru a ne ajuta pe toţi să păstrăm o curăţenie exemplară, ca să ne protejăm de infectarea cu COVID-19. Conlucrăm foarte bine în ultimul timp cu Unităţile Administrativ Teritoriale din raza de competenţă, chiar dacă unele mai au ceva datorii de achitat la firma noastră. Îmbucurător este faptul că nu sunt foarte mari, fapt care ne convinge că într-un interval rezonabil de timp le vor stinge. Îi asigurăm pe cetăţenii din zona Curtea de Argeş că - în ceea ce ne priveşte - ne vom face în continuare datoria cu profesionalism, pentru a proteja sănătatea publică în limitele competenţelor noastre!", a concluzionat Viorel Cîrstea.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
