Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
smbt 27 iunie 2026 00:28

Consilierul municipal Andreescu: "În 4 ani, primarul n-a făcut nimic din ceea ce trebuia!"

Negarea evidenţei este sportul principal practicat cu asiduitate de către unii dintre cei ce se vor a fi protagonişti ai scenei politice locale în acest an electoral. Din păcate, cei mai mulţi din această categorie sunt stăpâniţi de frustrări generatoare de ură, care le afectează luciditatea şi nu mai realizează nici măcar riscul ridicolului în care se pot plasa. Consilierul local Gheorghe Andreescu, cel care şi-a câştigat acest prim mandat pe lista de candidaţi la alegerile locale din anul 2016, propusă de preşedintele PSD Curtea de Argeş, Constantin Panţurescu, l-a atacat pe acesta extrem de dur la finalul şedinţei desfăşurate în 30 iunie: "Mă uit şi eu la bilanţ şi constat că în acest mandat n-am făcut nimic din ceea ce trebuia! Orice primar care se respecta trebuia să înceapă cu staţia de epurare, cu canalizarea şi alte obiective de necesitate. Primarul n-a făcut nimic din ceea ce trebuia în 4 ani!". Replica şefului administraţiei municipale a fost promptă şi la obiect, dar în respectul poruncii biblice "Iartă-L, Doamne, că nu ştie ce face!": "Sigur că după părerea dvs., finanţări de 27 milioane euro obţinute pe proiecte sunt nimic! Asta ca să nu mai vorbim despre totalul investiţiilor, a căror listă o aveţi ataşată în dosarele de şedinţă şi pe care le-aţi votat, dar aţi uitat de ele!...".

S-ar părea că primarul Panţurescu a realizat truismul din înţelepciunea populară care ne învaţă că uneori ceea ce este la mintea cocoşului depăşeşte capacitatea de înţelegere a femelei sale, care - biata de ea! - mai poate fi lovită şi de boala numită "orbul găinii". Iar aceasta se poate transmite uşor şi la alte orătănii bipede! Exemple - din păcate! - putem întâlni mai multe decât ne-am dori fiecare dintre noi în viaţa de zi cu zi.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It