Municipalitatea a cheltuit cu Sănătatea în primul trimestru suma de 572.520 lei

Alocaţia bugetară pentru acest domeniu în bugetul 2020 însumează 2.437.000 lei, din care prevederile pentru primele 3 luni au fost cifrate la 659.000 lei. Economiile realizate efectiv au fost de 86.480 lei. Cheltuielile salariale au atârnat cel mai greu, dacă luăm în calcul creditele anuale de 1.726.000 lei, din care cele pentru primul trimestru au fost de 455.000 lei, din care s-au folosit 370.450 lei, suma rămasă în cont fiind de 34.550 lei. Bunurile şi serviciile au avut destinată suma anuală de 111.000 lei, cu 4.000 lei pentru primul trimestru, din care s-au cheltuit 2.070 lei. Din totalul anual de 600.000 lei, s-a alocat transferurilor între unităţi ale administraţiei publice pentru primele trei luni de zile suma de 200.000 lei, ceea ce s-a şi realizat.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
