Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
smbt 27 iunie 2026 04:02

Sălătrucu - ZERO LEI DATORII LA CONSTRUCTORI!

După cum v-am informat deja, în data de 14 mai, ministrul Dezvoltării, Ion Ştefan, a semnat documentele prin care Unităţii Administrativ Teritoriale Comuna Sălătrucu i s-a alocat suma de 252.287,40 lei. Banii respectivi vor fi direcţionaţi pentru investiţiile în infrastructură. Chestionat pe acestă temă, primarul Nicolae Langer ne-a declarat: "Aşteptam această decizie după ce am avut vizita în teren a organelor statului şi s-a găsit totul în regulă la asfaltările de drumuri, proiect demarat cam prin 2017 şi care s-a încheiat anul trecut. În această perioadă am modernizat 5,5 km de reţea rutrieră din Sălătrucu de Sus, cu străzile Şura, Cărbunari, Tisa, Notarilor, Morii, Valea Satului - precum şi din alte sate. Aveam o diferenţă de bani de achitat la constructor şi am depus toată documentaţia solicitând plata la minister. Acum, dacă vom primi această sumă, vom ajunge la ZERO LEI DATORII CĂTRE EXECUTANT şi practic mie, cel puţin, mi se ia o piatră de pe inimă - cum se spune!...".

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It