Cei trei manageri de cultură din urbe, evaluaţi de Comisia specială!

Recent s-au finalizat lucrările Comisiei anuale de evaluare a managementului instituţiilor de cultură din municipiu, respectiv Centrul de Cultură şi Arte "George Topîrceanu" (director, ec. Cristian Mitrofan), Muzeul Municipal (director, Ştefan Dumitrache) şi Biblioteca Municipală (director, ing. Marian Ghiţă). În urma trecerii prin "furcile caudine" ale comisiei speciale, pentru activitatea desfăşurată anul trecut, dovedită cu rapoarte de activitate, managerii celor trei instituţii au primit următoarele note: Cristian Mitrofan - 10; Ştefan Dumitrache - 10 şi Marian Ghiţă - 9,72. Acesta din urmă poate, însă, să aspire la o "mărire", fiindcă are dreptul de a veni în faţa comisiei cu un alt proiect managerial, cu perspective de viitor, datorită faptului că, de-a lungul celor cinci ani de management, acesta a obţinut de fiecare dată peste 9. De această dată, la evaluare va participa şi un consilier local. Managerul Bibliotecii Municipale ne-a declarat sâmbătă că va întocmi un nou proiect şi este încrezător că totul va fi bine. Vom reveni cu detalii!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
