Curtea de Argeş - Oraşul Florilor!

De la începutul acestei săptămâni, angajaţii din cadrul serviciilor publice, supervizaţi de edilul-şef Constantin Panţurescu, au început o vastă campanie de pavoazare cu flori a municipiului. Şi ne referim aici la reamenajarea zidului de la Muzeul Municipal cu jardiniere - o idee a primarului şi a arhitectului Traian Ionescu, care s-a bucurat de un mare succes anul trecut, dar şi mai multe puncte de pe Bulevardul Basarabilor, inclusiv zona Primăriei Municipale. Aflat în mijlocul lucrătorilor, Constantin Panţurescu ne-a declarat următoarele: "A venit sezonul florilor şi îl onorăm şi noi din plin. Am început anul trecut cu personalizarea acestui zid de la Muzeu, continuăm în 2020 şi vrem să fie ceva la fel de frumos. Pe această cale mulţumesc florăriilor din municipiu care au participat la ornarea acestor palisade. Vă rog să aveţi grijă de ele, ca să ne bucurăm cu toţii de frumuseţea lor!". Să sperăm că apelul primarului va ajunge acolo unde trebuie şi că după ce se vor mai relaxa măsurile anti-pandemie, argeşenii se vor putea bucura de lungile plimbări cu care erau obişnuiţi pe bulevardul cu tei şi plin de flori. Iar situaţiile în care jardinierele au fost vandalizate noapte de teribiliştii municipiului nu se vor mai repeta în viitorul apropiat...
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
