Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
duminic 28 iunie 2026 09:00

Panţurescu a semnat în Săptămâna Patimilor două contracte de finanţare a unor investiţii!

Administraţia municipală, prin serviciile publice şi angajaţii din subordine, a avut o Săptămână a Patimilor mai densă decât în perioadele similare din anii precedenţi. Şi aceasta datorită faptului că pe lângă activităţile uzuale de salubrizare-igienizare a oraşului s-au desfăşurat şi alte acţiuni ce ţineau de dezinfecţia impusă de coronavirus şi nu numai. Sărbătorile Pascale au fost întâmpinate într-o stare de curăţenie mai bună decât altădată, la care a contribuit şi reducerea traficului pietonal. Ca un element inedit, din Noaptea Învierii, faţada Primăriei Municipale a fost drapată de un joc de lumini cu tricolorul naţional. Cel mai important eveniment a fost cel al semnării unor contracte de finanţare, despre care ne-a informat primarul Constantin Panţurescu: "Este vorba despre finanţarea pentru proiectul de modernizare a iluminatului public şi despre cel ce viza completarea dotării cu aparatură modernă, de specialitate, pentru Spitalul Municipal. Acum vom parcurge paşii legali pentru licitaţiile de atribuire, respectiv pentru execuţia lucrărilor!".

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It