Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
duminic 28 iunie 2026 09:00

O infirmieră de la Spitalul Judeţean este în izolare la Domneşti!

Frumoasa localitate de pe Valea Râului Doamnei a avut parte de Sărbători Pascale liniştite şi binecuvântate. Primarul Gabriel Zăvoianu ne-a informat că localnicii au primit acasă Lumina Învierii prin grija preoţilor de la bisericile din comună, care s-au folosit de voluntari în acest scop. Aceştia au beneficiat de sprijinul administraţiei publice locale în ceea ce priveşte asigurarea echipamentelor de protecţie necesare. Chestionat asupra situaţiei celor izolaţi, edilul-şef ne-a declarat: "Avem un singur caz, al unei infirmiere care lucra la Spitalul Judeţean şi se pare că a fost în preajma acelui doctor (n.r. - Felix Sârboiu), care n-a respectat condiţiile, în sensul că a refuzat nu numai purtarea echipamentului de protecţie, dar şi testarea pentru identificarea coronavirusului, dovedindu-se până la urmă că era purtător al bolii. În rest, n-au fost probleme!...".

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It