Linişte pascală la Ciofrângeni şi Muşăteşti

Deşi prima localitate se află situată pe Valea Topologului, iar a doua pe cea a Vâlsanului, locuitorii au întâmpinat foarte disciplinaţi marea sărbătoare a creştinătăţii ortodoxe, respectând restricţia de a nu participa la slujbele religioase din biserici. Lumina Sfântă au primit-o de la echipele de voluntari organizaţi de preoţi şi echipaţi corespunzător, astfel că nu s-au înregistrat evenimente nefireşti, ne-au comunicat primarii Dorin Florin Panţeru şi Constantin Oancea. Ambii le-au mulţumit oamenilor pentru spiritul cetăţenesc dovedit şi i-au salutat cu "Hristos a Înviat!", îndemnându-i să nu-şi piardă speranţa în revenirea vremurilor normale de dinainte de pandemie.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
