Dezinfecţie totală pe străzile din Curtea de Argeş

Primarul Constantin Panţurescu a anunţat de joi acţiunea care urma să se desfăşoare în municipiu a doua zi, în 3 aprilie. Popularizarea s-a făcut prin mijloacele mediului virtual şi ale mass-media locală, care a transmis apelul şefului administraţiei publice locale. În esenţă, acesta anunţa acţiunea şi apela la înţelegerea concitadinilor ca în intervalul orar cuprins între 13.00 şi 17.00 să lase libere arterele rutiere pentru a nu-i împiedica pe cei care o executau. O maşină de Poliţie anunţa sosirea autospecialei dotate cu tun de împrăştiere a substanţelor pentru dezinfecţie. "Acţiunea s-a desfăşurat fără mari probleme, căci 90% dintre cetăţeni s-au conformat cererii formulate prin apelul lansat joi după-amiază. Avem contract pentru trei luni de zile cu o firmă specializată în acest sens şi aceasta a fost o primă acţiune din totalul celor programate pentru întreaga perioadă. Costurile sunt oricum sub preţul pieţei, deci avantajoase pentru administraţia municipală în condiţiile actualei pandemii!", a declarat primarul Panţurescu.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
