Situaţia este sub control şi la Cepari!

Asigurarea ne-a fost oferită de către primarul Cristian Ciobanu. La nivel de comună era înregistrat la sfârşitul săptămânii trecute doar un singur caz de persoană izolată. "Am fost oarecum avantajaţi de faptul că, deşi avem destul cetăţeni din comună plecaţi la muncă în străinătate, numărul celor ce au revenit acasă este destul de redus, cel puţin deocamdată... Am luat măsurile preventive ce se impun, în conformitate cu prevederile decretului şi cu recomandările primite de la organismele medicale. De luni vom restricţiona contactele fizice dintre angajaţii primăriei şi cetăţeni la cele absolut necesare, tot pentru a limita posibilitatea răspândirii coronavirusului. Suntem într-o legătură pemanentă cu organismele abilitate şi stăm la dispoziţia localnicilor fie telefonic, fie în mediul online, pentru a oferi toate informaţiile solicitate", a concluzionat primarul Ciobanu.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
