Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
smbt 27 iunie 2026 10:34

La Sălătrucu s-a intrat pe coordonatele decretului prezidenţial

Informaţia ne-a fost oferită ieri de către primarul Nicolae Langer. "Marea noastră problemă cu COVID-19 ţine de repatrierea unora dintre consătenii care lucrau în ţările din Uniunea Europeană. Doar în ultimele zile au ajuns în zona Bocănita circa 15-20 de reveniţi acasă... Care nu s-au autoizolat, ci circulă fără probleme prin comună, fără să conştientizeze faptul că pot să pună în primejdie - cel puţin la modul teoretic - sănătatea celor dragi, din familie. În consecinţă, am convocat Comitetul Local pentru Situaţii de Urgenţă, în cadrul căruia am stabilit cu toţi factorii de decizie de pe plan comunal normele de aplicat conform directivelor date de decretul prezidenţial. Chiar dacă vor fi unii deranjaţi, pentru noi prioritară este păstrarea sănătăţii oamenilor, astfel că nu vom ezita să acţionăm în limitele normelor legale pentru atingerea acestui obiectiv. Personal sunt convins că acest nenorocit de coronavirus va schimba radical faţa societăţii. Că va fi în bine sau în rău, vom vedea cu toţii la momentul oportun...", a încheiat oarecum enigmatic primarul Langer.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It