Apel umanitar: consilierul judeţean Adrian Ştefan are nevoie urgentă de sânge!

Consilierul judeţean Adrian Ştefan trece prin momente de grea încercare. În prezent, acesta este internat la Spitalul Colentina din Bucureşti din cauza unor probleme grave de sănătate şi are nevoie urgentă de sânge! De trei luni, luptă să trăiască. În tot acest timp, a trecut printr-o infecţie pulmonară puternică şi a fost în comă indusă mai mult de 14 zile. Familia a anunţat că, acum, starea sa este stabilă, însă este în continuare intubat şi supus permanent procedurilor de dializă. Procesul de dezintubare necesită o traheostomie. Întrucât sistemul imunitar este foarte slăbit şi nivelul de trombocite din organism este foarte scăzut, Adrian Ştefan are nevoie de sânge! Familia şi prietenii fac apel la toţi cei care doresc să doneze sânge (indiferent de grupa sanguină) să meargă în fiecare dimineaţă la Centrul de Transfuzii din Piteşti, cu menţiunea obligatorie că donarea se face pentru Adrian Ştefan, Spitalul Colentina Bucureşti. Vă mulţumim pentru sprijinul dumneavoastră!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
